O nas

PharmaExpert powstał w 2003 roku. Specjalizujemy się w dostarczaniu naszym Klientom informacji pochodzących bezpośrednio z aptek oraz innowacyjnych narzędzi do szybkiej i efektywnej analizy informacji i zarządzania firmą. Regularnie prowadzimy także badania zjawisk zachodzących na rynku farmaceutycznym i medycznym w Polsce. Niektóre z rezultatów naszych badań są stale publikowane w wiodących mediach branżowych i ogólnych.


Zaufaniem obdarzyło nas ponad 120 firm, w tym zarówno największe międzynarodowe koncerny, jak również wiele firm polskich.


Szeroki wachlarz informacji pozwala naszym Klientom na bieżące i kompleksowe monitorowanie zakupów aptek,  stanów magazynowych aptek oraz bezpośredniej sprzedaży z aptek do pacjentów (sell in, stock, sell out). Klienci PharmaExpert mogą skutecznie i szybko reagować na nowe sytuacje na rynku oraz na bieżąco monitorować skuteczność swoich działań (np. kampanii telewizyjnych, akcji trade marketingowych, działań przedstawicieli farmaceutycznych i medycznych). Jesteśmy jedyną firmą na rynku, której narzędzia informatyczne pozwalają na dostarczanie informacji dziennych z aptek już następnego dnia. Przykładem tego typu serwisów jest serwis dzienny PatientExpress, w którym już o 9 rano dostępne są informacje o sprzedażach dokonanych poprzedniego dnia w aptekach.
Zbierane przez nas informacje w sposób reprezentatywny obrazują sytuację wszystkich produktów sprzedawanych w aptece, niezależnie od tego czy są to leki Rx, produkty OTC, suplementy diety, czy innego typu produkty.


PharmaExpert tworzy standardy w dziedzinie, którą określamy, jako pharma excellence, na która składają się takie pojęcia jak sales force effectiveness i marketing excellence. Wspieramy naszych Klientów w podejmowaniu decyzji zarządczych. Serwisy PharmaExpert pozwalają na orientację w aktualnym stanie biznesowym firmy, wykrycie przyczyn i podjęciu adekwatnych działań (Excellencer, RepExpert, Profiler).

PharmaExpert jest częścią Grupy Kamsoft.

W sierpniu 2016 roku PharmaExpert rozpoczął proces połączenia z firmą Sequence. Plan połączenia w załączeniu na stronie www.

Pliki do pobrania:

Aktualności:

  • Rynek apteczny po 16 dniach lutego 2017

    17.02.2017
    Rynek w pierwszych szesnastu dniach lutego, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, rośnie wartościowo we wszystkich segmentach (wszędzie sprzedaż w cenach detalicznych do pacjenta): w przypadku leków na receptę o 2,8%, OTC – 2,9%, Suplementy – 2% i Kosmetyki o 10,3%. W porównaniu do pierwszych 16 dni stycznia 2017 rynek rośnie w przypadku: Rx o 18,5%, Suplementy – 8,5% i Kosmetyki – 10,3% i spada w segmencie OTC o 2,9%. Ilość dni wolnych w porównywanych okresach: luty 2017 - 4, luty 2016 - 7, styczeń 2017 - 6. Źródło: PEX PharmaSequence (dawniej PharmaExpert i Sequence) - dzienne monitorowanie rynku, dane dostępne dla każdego SKU, brandu, segmentu i rynku. więcej
  • Rynek apteczny po 16 dniach stycznia 2017

    17.01.2017
    Rynek w pierwszych szesnastu dniach stycznia, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, rośnie wartościowo we wszystkich segmentach (wszędzie sprzedaż w cenach detalicznych do pacjenta): w przypadku leków na receptę o 9,8%, OTC – 33%, Suplementy – 10,4% i Kosmetyki o 8,1%. W porównaniu do pierwszych 18 dni grudnia 2016 rynek rośnie w przypadku: OTC – 16,8% i spada w segmentach: leków na receptę o 16,6%, Suplementów – 0,4% i Kosmetyków – 8,2%. Ilość dni wolnych w porównywanych okresach: styczeń 2017 - 5, styczeń 2016 - 7, grudzień 2016 - 6. Źródło: PEX PharmaSequence (dawniej PharmaExpert i Sequence) - dzienne monitorowanie rynku, dane dostępne dla każdego SKU, brandu, segmentu i rynku. więcej
Pozostałe aktualności »


Newsletter

Dopisz się do naszego systemu newsletter.